УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Чи буде побудовано «Японський» міст?!

Чи буде побудовано «Японський» міст?!

З повторним візитом 15 лютого 2017 року до Миколаєва прибули представники дослідницької команди Японської інвестиційної компанії JICA (Японське агентство міжнародного співробітництва), яка на сьогодні розглядає можливість інвестування в економіку України, зокрема в її інфраструктурну частину.

Нагадаємо, що представники оглядової місії JICA в листопаді минулого року вже перебувала в Миколаєві і підіймали питання спорудження мостового переходу через річку Південний Буг.

Членами місії було досліджено стан мостових переходів через річку Південний Буг та Інгул в місті Миколаєві; проінспектовано місце будівництва майбутнього мосту; досліджено автодорогу М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на м.Таганрог) починаючи від Одеської області через Миколаївську до Херсонської області.

Цього ж разу делегати мали на меті отримати повну інформацію про важливість і актуальність питання будівництва так званого «Японського мосту». Тому вони звернулися до керівництва Служби автомобільних доріг у Миколаївській області.

На зустрічі, яка проходила протягом двох днів (15-16 лютого), були присутні від Японської делегаціївиконавчий директор корпорації PADECO (Міжнародна консалтингова компанія, яка займається розробкою проектів розвитку від концепції до повного завершення в більш ніж 110 країнах світу) Hiroshi AOKI, заступник начальника робочої групи корпорації PADECO Yoshia NAKAGAWA та головний менеджер проектів цивільного будівництва міжнародного підрозділу компанії PACIFIC CONSULTANTS Yukio IGO, від Служби автомобільних доріг у Миколаївській областів.о. начальника служби Сергій Іванович Ткаченко та заступник начальника служби Андрій Валерійович Крістенко.

Протягом бесіди делегатами було задано багато питань стосовно структури Укравтодору і дорожньої галузі України в цілому та принципів їх роботи. Але основним питанням було – актуальність будівництва мостового переходу через річку Південний Буг.

Відповідаючи на дані питання, начальник САД у Миколаївській області Ткаченко С.І. відзначив - «Президентом України Петром Порошенком 2017 рік оголошено роком Японії в Україні, у свою чергу Міністр інфраструктури Володимир Омелян позначив 2017 рік - роком відновлення мостів. Даний збіг є гарним знаком на початку плідної співпраці по проектуванню та будівництву нового мостового переходу через річку Південний Буг.

Заступник начальника Служби Крістенко А.В. наголосив на важливості спорудження мосту не тільки для Миколаївської області, а для Європи і Азії, оскільки:

 • згідно з проектом, спорудження мостового переходу через річку Південний Буг у місті Миколаїв передбачається на міжнародній автомобільній дорозі М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог), яка пролягає вздовж Азовського та Чорного морів, забезпечуючи зв’язки між собою великих промислово-адміністративних центрів та морських портів півдня України і є єдиним транзитним коридором між Причорноморською частиною Європи та Азією;
 • також, є вигідним розташування мостового переходу (близько 5 км) від Миколаївського аеропорту, який, за словами губернатора Миколаївської області Олексія Юрійовича Савченко, планується відновити й запустити вже у 2017 році, що надасть можливість об’єднати авіа- та автоперевезення;
 • "Японський" міст, у свою чергу, дасть можливість вивести дорогу М-14 за межі Миколаєва, що призведе не тільки до розвантаження вулиць міста від важковагового транзитного транспорту, а й до покращення умов та якості руху цього транспорту (уникаючи проїзду вузькими вулицями міста та зберігаючи час).

Не забули керівники САД у Миколаївській області про безпеку та комфорт жителів міста й області наголосивши, що під час реалізації даного інфраструктурного проекту буде вирішено ряд проблемних питань:

 • виведення транзитного транспорту за межі Миколаєва, що суттєво зменшить навантаження на аварійні Інгульський та Варварівський мости й дорожнє покриття міста;
 • покращення екологічної ситуації для населення міста Миколаєва та прилеглих районів - скорочення викидів вуглекислих газів в атмосферу шляхом зменшення кількості автотранспортних засобів, часу та постійної швидкості їх руху;
 • зменшення кількість аварійних ситуацій на дорогах міста;
 • ня додаткових робочих місць під час будівництва;
 • і нарешті - підвищення туристичної привабливості міста внаслідок  використання новітніх технологій мостобудування.

Розмова мала конструктивний характер і дала змогу обом сторонам окреслити важливі аспекти співпраці. Але не менш важливим залишається діалог між державами Японія та Україна. Тому, 21 лютого 2017 року в місті Київ розпочнеться міжнародний семінар з метою презентації проміжного звіту дослідницької команди JICA та ознайомлення з японськими технологіями в контексті майбутніх проектів за підтримки JICA.

В семінарі планують взяти участь:

-       ЗУБКО Геннадій Григорович - Віце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України ;

-         ОМЕЛЯН Володимир Володимирович – Міністр інфраструктури України;

-         НОВАК Славомир – в.о. Голови Державного агентства автомобільних доріг України;

-         ВЕЦКАГАНС Райвіс – в.о.  Голови ДП «Адміністрація морських портів України»;

-         Представники міністерства інфраструктури України, Укравтодору, регіональних ДП «АМПУ», Миколаївської ОДА, міські голови Причорноморського регіону.

До розгляду плануються питання:

 • Політика у транспортній галузі України;
 • Презентація проміжного звіту по «Миколаївському мостовому переходу» дослідницької команди JICA;
 • Презентація японських технологій у галузях автодоріг, мостів та морських портів.

Співпраця України і Японії в даному проекті є надзвичайно актуальною та пріоритетною як для дорожньої галузі, так і для розвитку Миколаївського регіону та транзитного потенціалу України в цілому.

САД у Миколаївській області має натхнення та надію, що всі плани співпраці втілюватимуться в життя.

 

 

 

Прес-служба САД у Миколаївській області