УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » І знову про дороги…

І знову про дороги…

Суспільство суттєво змінилося – зросла готовність до захисту своєї гідності, прав і свобод, зросла громадська та соціальна активність. І це дає підстави розраховувати на позитивні зміни в побудові державних інституцій та, як наслідок, - значне економічне зростання.

Проте, на превеликий жаль, дуже часто методи, якими користуються «небайдужі активісти» призводять не до ефективних суспільних змін, а спричиняють явища, в результаті яких нагальні проблеми не вирішуються, а «емоційно заговорюються».

Саме до такого ефекту призвела інформація, що з´явилася 30 травня на теренах миколаївських інтернет-сайтів щодо укладання дорожниками Миколаївщини асфальтобетонної суміші під час дощу. І якщо б у  «небайдужого активіста» була б мета сприяти налагодженню в області ефективного механізму розвитку доріг, інформація про, буцімто, ремонт дороги під дощем не отримувалась би партизанським методом та не «вкидувалась» би в інформпростір як небачене людством наукове відкриття, а була б надана до Служби для її обговорення, аналізу та відповідних висновків.

Стосовно суті штучно створеної «сенсації», яка насправді виявилась черговою нісенітницею.

30 травня, на автодорозі Т-15-07 Миколаїв-Парутине-Очаків на ділянці км 7+500 – км 15+000, філією "Варварівська ДЕД" Миколаївоблавтодору виконувались роботи з ямкового ремонту дорожнього покриття. З метою перевірки якості та контролю за дотриманням технології укладання асфальтобетонної суміші на місце виконання робіт виїхали спеціалісти відділу технічного контролю Служби автомобільних доріг у Миколаївській області.

Оскільки, після короткочасного дощу дорожнє покриття стало вологим, а температура асфальтобетонної суміші в кузові автомобіля становила близько 160º (що дозволяє певний час не влаштовувати суміш),  бригада дорожників виконувала роботи з підготовки покриття до укладання матеріалу, шляхом видування бруду, пилу та вологи, обробки країв вибоїн бітумом.

Саме в цей час з´явився молодий парубок, який не представившись та нічого не уточнюючи зробив фото дорожників та хутко покинув місце виконання робіт. А згодом оприлюднив інформацію, не маючи під нею жодного конструктиву.

Постає риторичне запитання до «небайдужого активіста»: «Якщо дії дорожників викликали таку хвилю обурення, чому б не представитись, не викликати поліцію, чи не звернутись до керівництва Служби автодоріг чи диспетчерської служби Миколаївського облавтодору з заявою про виявлені порушення?»

А припущення стосовно нетверезого вигляду дорожників викликає неприховане обурення зневажливим ставленням до простих трудяг, які до недавнього часу по пів року не отримували заробітну платню, цілий день проводячи під палючим сонцем, в снігових заметах, під дощем та градом, виконуючи невдячну в нашій країні і не найлегшу у світі роботу. Звісно, що ці люди не можуть виглядати весело та свіжо. Цілком очевидно, що дорожники стомлені та виснажені. Мабуть «небайдужий активіст» недбало зробленими, нічим непідтвердженими та неаргументованими висновками щодо алкогольного сп’яніння людей намагався ще більше підперчити сенсаційну новину, проте виглядає така «приправа» занадто цинічно! 

Іншим аспектом даного питання є непрогнозована погодна ситуація в регіоні. Адже, на жаль, жодні синоптики та гідрометцентри не здатні спрогнозувати конкретний час дощу чи сонячного періоду протягом дня. Цьогоріч весна виявилася надто дощовою та похмурою, а дороги не чекають... По ним щодня треба їздити і виконувати заходи з ямкового ремонту з метою покращення проїзного стану автошляхів Миколаївщини, який так дошкуляє всім мешканцям області, а не тільки «небайдужим активістам»  .

Дорожники, згідно поставлених завдань та погодних умов виїзджають на місце виконання робіт з гарячою асфальтобетонною сумішшю в кузові автомобіля. І ніхто, окрім вищих сил не може передбачити  - почнуться саме в даний момент опади, чи ні.

Так, нічого гріха таїти, інколи дощ застає дорожників під час виконання своїх обов´язків, і ті змушені перечекати або перейти на інший вид робіт, переїзждати на сухі місця. Від цього ніхто не застрахований. І свідомі громадяни мають з розумінням поставитися до таких непередбачуваних моментів. Тим більше, що сухі плями під колесами техніки, зафіксовані на опублікованих фото, свідчать, що дощ був досить короткочасним та  нерясним.

Керівництво Служби автодоріг та Миколаївського облавтодору вдячне громадянам та користувачам доріг за небайдужість та зацікавленість у контролі за якістю виконаних шляховиками Миколаївщини робіт. Однак, кожна сенсаційна інформація для того, щоб принести користь та стати причиною реальних змін на краще, має бути підтверджена рядом фактів та доказів, а не апріорі упереджених думок та суцільного суб´єктивізму.

Гірко визнавати, що праця дорожників для багатьох користувачів доріг є об’єктом піару, суб’єкти якого не сильно задумуються при цьому про цілі та наслідки такого піару.

Але ж не секрет, при цьому, що у теперішньому плачевному стані автошляхів винні абсолютно всі ми: одні – у гонитві за грошима, нищачи їх перевантаженими великоваговиками; інші - розкрадаючи бюджетні кошти, які мали бути використані на ремонт доріг; треті – мовчазно спостерігаючи за розкраданням цих коштів; четверті - хто нівечить та викрадає дорожнє обладнання; п’яті - хто викидає сміття вздовж автошляхів; а також й ті, хто вкидає, підхоплює та розповсюджує в інформаційному просторі чергові нісенітниці, чим розхитує й без того нестабільну ситуацію в галузі. 

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області висловлює своє сподівання, що в подальшому, у разі виникнення подібних ситуацій, висновки робитимуться після врахування думки іншої сторони, адже саме тоді інформація вважається збалансованою та об´єктивною. Ми закликаємо усіх до взаєпорозуміння, коректності та поваги, особливо коли мова йде про людську гідність. Служба автодоріг зі свого боку готова до відкритого діалогу та надання інформації з проблемних питань.