УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Керівництво Служби автодоріг зустрілося з районними філіями облавтодору

Керівництво Служби автодоріг зустрілося з районними філіями облавтодору

В рамках підготовки до зимової експлуатації доріг, керівництво Служби автодоріг здійснило комісійний огляд райавтодорів області задля перевірки готовності техніки та працівників до роботи у зимових умовах, а також дізнатися найболючіші проблеми дорожників на місцях.

 

Так, лише за 2 дні, виконуючий обов’язки начальника Служби автодоріг Шульга Микола Іванович та перший заступник начальника Служби Мачко Олександр Васильович особисто проінспектували стан автомобільних доріг та дорожньої техніки у 12-ти районах: Веселинівському, Доманівському, Врадійвському, Кривоозерському, Первомайському, Южноукраїнському, Жовтневому, Снугрівському, Березнегуватському, Казанківському, Новобузькому та Баштанському.

 

Микола Іванович Шульга зазначив, що основна мета поїздки – побачити все на власні очі, адже через участь в постійних комісіях, засіданнях та колегіях не вистачає часу елементарно проїхатися по дорогах та побачити реальний їх стан.

 

Поспілкувавшись з працівниками райавтодорів та представниками місцевих органів самоврядування стало очевидним, що у всіх районах проблеми схожі, а саме: застаріла дорожня техніка, заборгованість по заробітній платі, нестача будівельних матеріалів для ремонту доріг та недостатня допомога місцевої влади.

 

Всі ці проблеми в комплексі й призвели до такого критичного стану автодоріг Миколаївської області, які на сьогодні спостерігаються по кожному району. Так, дорожня техніка випущена ще в часи Радянського Союзу не здатна повноцінно та ефективно проводити дорожні роботи. Але основною проблемою галузі є кадровий потенціал, адже в умовах постійної заборгованості по заробітній платі працювати в райавтодорах залишаються лише найвідданіші працівники, які вболівають за дороги свого району.

 

Окреме питання – це порозуміння та співпраця з органами місцевого самоврядування. Так, в тих районах, де є порозуміння та співробітництво з місцевою владою ситуація на автошляхах помітно краща. Для прикладу, у Веселинівському районі місцевому райавтодору активно допомагають голова райдержадміністрації та місцеві фермери і підприємці, шляхом надання паливно-мастильних матеріалів та машинної техніки. Проїзджаючи село Степове Миколаївського району приємно вражають зкошена трава на узбіччях та побілені дерева. Все це заслуга керівника місцевого сільсько-господарського підприємства.

 

Спілкуючись з начальником Доманівського райавтодору та головами райдержадміністрації та райради вдалося домовитися про відпрацювання пілотного проекту по відновленню районної дорожної служби. Так, місцева влада зацікавлена в тому щоб відновити дорожню організацію, з сучасним технічним оснащенням, гідною заробітною платнею працівникам для якісного обслуговування як доріг державного значення так і комунальних доріг району.

 

Очільник Служби підтримав таку ініціативу і заявив: «Треба відпрацювати механізм відновлення райавтодору. Доманівський район може стати перешопроходцем в системі реформування місцевих райавтодорів. Все в руках місцевої влади та громади. В рамках децентралізації та реформування дорожньої галузі зовсім скоро місцеві дороги перейдуть в управління місцевих громад, тому саме місцева влада має бути зацікавленою у підтримці дорожників району».

 

Перший заступник, звертаючись до працівників райавтодорів зазначив: «Досить спати, настав час прокидатися від зимової сплячки. Закінчились часи, коли можна було нічого не робити й нараховувати собі зарплатню, тепер її треба заробити. Якщо не має матеріалів для виконання робіт на покритті - здійснюйте заходи з водовідведення, прибирання сміття, очистки труб та русел, відновлення автопавільйонів тощо. Роботи на дорогах вистачає, головне не лінитися, а працювати, лише таким чином врятуємо райавтодори, а відтак і дороги».

 

Обговорили й тему спів фінансування ремонту доріг. Очільник Служби зазначив, що система спів фінансування – пілотний проект і у Миколаївській області був запроваджений вперше, однак невдало. Так, місцева влада виділила кошти на ремонт доріг, однак не було зазначено під які обсяги робіт виділено фінансування. Тому начальникам райавтодорів було поставлено завдання в найкоротші терміни скласти дефектні акти доріг своїх районів, підписані в тому числі інспекторами відділу технічного контролю Служби автодоріг та представниками місцевої влади, для подальшого складення кошторисів та планування обсягів робіт на наступний рік.

 

Також райавтодори мають надати Службі автодоріг інформаційну довідку про фактичний стан свого господарства, висвітливши в ній найболючіші питання та пропозиції по їх вирішенню. Особливо це стосується підготовки до зимової експлуатації, адже за прогнозами синоптиків зима буде лютою та непередбачуваною, а дорожникам вже сьогодні треба бути готовими до погодних несподіванок і у разі істотного погіршення погодних умов забезпечувати безпечний проїзд автошляхами області. Тому, керівництвом Служби автодоріг поставлено завдання в найкоротші терміни заготувати інертні матеріали для приготування протиожеледної суміші.

 

Починаючи з наступного тижня, керівництво Служби автодоріг планує продовжити інспекторську перевірку технічної оснащеності райавтодорів.