УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Н-14 – перша ластівка Великого Будівництва в області

Н-14 – перша ластівка Великого Будівництва в області

Траса Н-14 довгий час носила ганебне звання однієї з найгірших доріг України. Водії оминали цей маршрут «десятою дорогою», швидка не могла дістатися до хворих, великоваговики грузли в непогоду, ламалися ходові, рвалися шини та відлітали бампери у машин. 

 

Цьогоріч все змінилося, і з статусу найгіршої по праву можемо отримати звання однієї з найкращих доріг України. Неймовірне переродження траси Н-14 відбувалося на очах у цілої країни. Відтепер від Миколаєва до Возсіятського можна з комфортом доїхати менше ніж за годину.

 

Це нова, якісна та сучасна дорога в цементобетоні, товщиною 26 сантиметрів. Дорожні бетонні покриття є найдовговічнішими з тих, що застосовують на сьогодні у дорожній галузі України. Міжремонтний термін служби складає 18-25 років. Гарантійний термін експлуатації – 10 років на основу і 8 – на покриття.

 

 

На сьогоднішній день підрядники виконують фінальні роботи з влаштування верхнього шару бетону на з’їздах та примиканнях, укріплення обочин, влаштування лотків та бар’єрної огорожі, а також нанесення горизонтальної дорожньої розмітки.

 

 

Щоб захистити відновлену трасу від перевантаженого транспорту та запобігти неправильній експлуатації дороги, оновлений автошлях скоро буде оснащений сучасним комплексом автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion («Зважування у русі») в районі Капустино.

 

 

Відремонтована Н-14 – це перша ластівка «Великого Будівництва» у Миколаївській області. В рамках програми окрім бетонки цього року відновлюємо також багатостраждальну трасу Н-11 Дніпро-Миколаїв (через м.Кривий Ріг) та курортні Очаківські дороги Т-15-13 Нечаяне-Очаків та Т-15-07 Миколаїв-Парутино-Очаків,  а це близько 185-ти кілометрів шляхів в області.