Служба автомобільних доріг
у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Оновлення державної дороги Н-14 в рамках проекту «Велике будівництво» у Миколаївській області

Оновлення державної дороги Н-14 в рамках проекту «Велике будівництво» у Миколаївській області

На 6 окремих ділянках автомобільної дороги загального користування державного значення Н-14 Олександрівка-Кропивницький–Миколаїв   у Єланецькому районі та Вітовському районах проходять роботи з капітального ремонту.

 У поточному році Укравтодор оновить повністю дорогу державного значення Н-14  від с. Возсіятського до м.Миколаєва. Роботи ведуться одночасно чотирма підрядними організаціями.

На 4 ділянках а/д Н-14 км161+204-км162+338(с.Возсіятське), км162+338-км165+000 (с.Возсіятське),  км172+000-км175+000 (с.Водяно-Лорине) та км165+000-км172+000 (с.Семенівка) підрядники ТОВ «ШБ «Альтком» та ТОВ «Ростдорстрой» виконали більшу частину робіт із запланованих.

На ділянках км175+000-км190+000 (від с. Водяно-Лорино до повороту на с. Михайлівка) та км198+000-км235+000 (від повороту на с. Сухий Єланець - до м. Миколаїв) працівники підрядних організацій ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «ЄДБК» укладають важкий цемент товщиною 26 см.  На повздовжніх і поперечних швах верхнього шару на глибині 13 см укладають армувальні елементи - закладні штирі. Після установки металевих елементів (закладки арматури і дюбелів) німецький бетоноукладчик Wirtgen надає бетону текстуру-в результаті поверхня виходить злегка рифлена, що потрібно для гарної зчіпки з колесами авто. Після текстурування бетон покривається рідиною, що запобігає надмірному випаровуванню вологи.

 «Із збільшенням інтенсивності руху на автомагістралях Миколаївської області і кількості важких автомобілів у транспортному потоці об’єктивно виникають підвищені вимоги до міцності й довговічності покриттів, безпеки руху транспортних засобів і їх мінімальному впливу на навколишнє середовище. Найбільшою мірою цим вимогам відповідають цементобетонні покриття. Тому сьогодні в рамках президентської програми «Велике будівництво» основна частина старої асфальтної дороги Н-14 Олександрівка-Кропивницький-Миколаїв перетворюється в сучасну цементобетонну магістраль, яка для області має велике значення. Дорожні бетонні покриття є найдовговічнішими з тих, що застосовують на сьогодні в дорожній галузі України (термін служби – 25 років), вважаються більш стійкими до зносу»-пояснює очільник САД у Миколаївській області Владислав Невеселий.

 

Нагадуємо, у зв’язку з проведенням капітального ремонту дороги з влаштуванням цементобетонного покриття, з метою ефективного та якісного проведення ремонтних робіт, вводиться обмеження руху для вантажних транспортних засобів  загальною масою понад 10 тон! На а/д Н-14 встановлено відповідні заборонні дорожні знаки та інформаційні щити.

Прес-служба САД у Миколаївській області