УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » При Службі автодоріг обрано склад Громадської ради

При Службі автодоріг обрано склад Громадської ради

25 березня відбулися Установчі збори за участю інститутів громадянського суспільства щодо обрання Громадської ради при Службі автомобільних доріг у Миколаївській області.

 

Попри не високу активність представників громадських утворень, на пропозицію Служби автодоріг стосовно утворення органу громадського контролю в дорожній галузі відгукнулись лише 6 представників інститутів громадянського суспільства.

 

Таким чином, до новоутвореної Громадської ради увійшли:

 

  1. Воловий Євген Олегович - Член Миколаївського обласного відокремленого підрозділу Громадської організації "Всеукраїнський центр реформ транспортної інфраструктури";
  2. Деренюга Олег Анатолійович - Головний редактор суспільно-політичного видання "НикВести";
  3. Лохматов Андрій Петрович - Кореспондент Товариства з обмеженою відповідальністю "Інформаційне агентство Українська  медіа група";
  4. Максимчук Микола Михайлович - Генеральний директор Миколаївської обласної асоціації автомобільних перевізників;
  5. Маркова Олена Іванівна - Голова первинної профспілкової організації Служби автомобільних доріг у Миколаївській області;
  6. Захаренко Ярослав Анатолійович - Член Миколаївської обласної організації політичної партії "ДемАльянс" (Демократичний альянс).

 

Рішенням Установчих зборів призначено Головуючим Маркову Олену Іванівну, секретарем – Євтушенко Маргариту Сергіївну.

 

Перше засідання нового складу Громадської ради проведено того ж 25 березня об 11 годині.

 

Присутній на засіданні начальник Служби автодоріг Антощук О.Л. привітав новообраних членів Громадської ради та зауважив, що для Служби Громадська рада є надзвичайно важливим органом. Олександр Леонідович висловив своє сподівання, що об´єднання зусиль дорожників та громадськості буде продуктивним та матиме конструктивне підгрунтя. Головний дорожник Миколаївщини зауважив, що у всіх присутніх спільний інтерес – ми їздимо і ходимо одними й тими ж дорогами, тому маємо спільну мету – покращити сучасний стан автошляхів Миколаївської області.

 

На засіданні, окрім розгляду організаційних питань, обговорювалися сучасні виклики та стратегія розвитку автомобільних доріг загального користування: реалії та перспективи.

В результаті жвавої дискусії присутні дійшли висновку, що якісно змінити ситуацію зі станом доріг як місцевого, так і державного значення, можливо через використання системи співфінансування.

 

Практика об’єднання ресурсів державного бюджету, місцевих бюджетів різних рівнів  та коштів бізнес-структур з метою приведення до ладу дорожнього господарства на сьогоднішній день успішно використовується в Львівській, Одеській, Полтавській, Житомирській  та інших областях і регіонах України.  

 

Механізм співфінансування, окрім можливості об’єднання ресурсів задля фінансування  проектів ремонту доріг, дозволить також врегулювати такий важливий момент, як підвищення ролі місцевих громад у плануванні ремонтних робіт на дорогах загального користування, контролі за ефективністю використаних коштів та якістю виконаних робіт.

 

Члени Громадської ради прийняли рішення висвітлити проблему співфінансування перед органами місцевого самоврядування, та проаналізувавши детальніше досвід інших регіонів України віднайти найоптимальніші шляхи вирішення існуючої проблеми у Миколаївській області.

 

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області щиро вітає учасників Установчих зборів з обранням до складу Громадської ради та висловлює сподівання щодо ефективної взаємодії та співпраці у вирішенні проблем дорожньої галузі.