УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Тонкошарові покриття захистять дорогу М-14 біля Коблево

Тонкошарові покриття захистять дорогу М-14 біля Коблево

Світова практика свідчить, що для запобігання та попередження передчасного руйнування дорожнього покриття, найбільш економічним та ефективним заходом є влаштування тонкошарових захисних шарів на основі литих емульсійно-мінеральних сумішей (ЛЕМС).

 

Тонкошарові покриття з ЛЕМС призначені для продовження терміну служби існуючого покриття за допомогою усунення таких дефектів поверхні, як недостатні жорсткість, рівність і зчеплення, наявність вибоїн та тріщин.

 

Ця технологія набуває все більшого розповсюдження в Україні, проте у Миколаївській області застосовується вперше.

 

На замовлення Служби автодоріг, на трасі М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ (на м. Таганрог), від межі з Одеською областю в напрямку Коблево, підрядна організація Дорбуд Сервіс Груп зараз виконує роботи з влаштування тонкошарового покриття з литої емульсійно-мінеральної суміші.

 

Для цього готується суміш з трьох видів щебеню, окремо подається емульсія, вода та цемент. В комп’ютері оператор задає правильно відсоткове співвідношення складових. Після того як дорожня машина починає рухатися, одразу «лягає килим» тонкошарового покриття.

 

Емульсія у поєднанні з водою заповнюють всі тріщини. Пізніше волога випаровується, натомість всі щілини залишаються залиті бітумом. Поверхня дороги стає шероховатою, що значно покращує зчеплення з колесами автомобіля.

 

Така методика дозволяє захистити існуюче асфальтобетонне покриття від передчасних руйнувань та подовжує міжремонтний термін експлуатації дороги  на 5-7 років.