УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » В рамках проекту «Велике будівництво» оновлюємо автодорогу Н-14 Олександрівка-Кропивницький–Миколаїв в межах Миколаївської області

В рамках проекту «Велике будівництво» оновлюємо автодорогу Н-14 Олександрівка-Кропивницький–Миколаїв в межах Миколаївської області

Цьогоріч, за амбітним планом Укравтодору, на Миколаївщині планується відновити 187,3 км доріг державного значення. У рамках проєкту Президента України «Велике будівництво» на  автомобільній  дорозі  загального користування державного значення Н-14 Олександрівка-Кропивницький–Миколаїв інтенсивно проводиться  комплекс робіт з капітального ремонту,  згідно запланованих термінів, більш як на 66 км.

Працівники підрядних організацій ТОВ «Ростдорстрой» та ТОВ «ЄДБК» укладають важкий цемент на ділянках км175+000-км190+000 (від с. Водяно-Лорино до повороту на с. Михайлівка) та км198+000-км235+000 (від повороту на с. Сухий Єланець - до  м. Миколаїв)  а/д Н-14.

Проводяться роботи із розбирання існуючого дорожнього одягу, стабілізація основи земляного полотна негашеним вапном для зняття перезволоження грунту, влаштування дренуючого шару основи по всій ширині  із ЩПС-20 укріпленої цементом до марки М-60, влаштування поширення дорожнього одягу, влаштування узбіч та штучних споруд.

Цементобетонну суміш виготовляють на сучасних заводах, які розташовані в декількох кілометрах від ділянок будівництва сучасної дороги. Всі компоненти для будування бетонної дороги виробляють і добувають  в Україні. Бетонна дорога витримує навантаження в декілька разів більше, ніж асфальтобетонна.

Якість бетону, що укладається на дорозі, перевіряється як на заводі, так і безпосередньо перед укладанням.

«В рамках реалізації проекту «Велике будівництво» оновлюємо трасу Н-14. Це буде нова, якісна та сучасна  дорога в цементобетонні, критично важлива для жителів Миколаївської області та інших областей також. Планується, що вона буде відремонтована до кінця поточного року.  Нова дорога створить комфортні і безпечні умови проїзду для жителів області, сприятиме розвитку економічних зв’язків, дозволить збільшити інтенсивність руху.

Гарантійний термін на цьому шляху – 10 років на основу і 8 – на покриття. Дороги в регіоні мають будуватися  і ремонтуватися  якісно, довго служити!» - зауважує очільник Служби автомобільних доріг у Миколаївській області Владислав Невеселий.

Нагадуємо! У зв’язку із проведенням капітального ремонту дороги з влаштуванням цементобетонного покриття, з метою ефективного та якісного проведення ремонтних робіт, вводиться обмеження руху для вантажних транспортних засобів  загальною масою понад 10 тон!

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області закликає водіїв бути максимально уважними та обережними в місцях проведення ремонтних робіт!

Прес-служба САД у Миколаївській області