УКРАВТОДОР

Служба автомобільних доріг у Миколаївській області

» Прес-центр » новини » Велике будівництво на дорогах Миколаївщини. Підсумки роботи Служби автодоріг у 2021 році. Плани на 2022 рік.

Велике будівництво на дорогах Миколаївщини. Підсумки роботи Служби автодоріг у 2021 році. Плани на 2022 рік.

«Цього року зусиллями дорожників Миколаївщини вдалося відремонтувати близько 200 кілометрів автошляхів області», - про це під час пресконференції з журналістами розповів очільник Служби автодоріг Олександр Антощук.

 

Головний дорожник області підбив підсумки роботи у 2021 році та окреслив плани на майбутнє.

 

Позитивні зрушення в якісному оновленні автошляхів України та Миколаївщини важко не помітити. Їх бачать всі, від водіїв та пасажирів до звичайних пішоходів.

 

«Оновлення близько 200 кілометрів доріг стало можливим завдяки національній програмі Велике Будівництво, яка стала двигуном розвитку дорожньої інфраструктури по всі країні. Дивлячись на мапу регіону бачимо, що ремонтами охоплені практично всі куточки нашої області» - зазначив Олександр Антощук.

Серед головних результатів ремонтно-будівельного сезону-2021 маємо:

  • 10,5 км відремонтованої дороги М-14 у місті Миколаєві;
  • 3 км забетонованих підходів до міста Миколаєва траси М-14;
  • 37 км оновленої дороги до моря Т-15-13 Нечаяне-Очаків;
  • 88 км курортних доріг Т-15-07 Миколаїв-Парутине-Очаків та Т-15-15 Федорівка-Рибаківка в активній роботі;
  • 100 км відновлених доріг Н-14 Кропивницький-Миколаїв та Н-11 Дніпро-Миколаїв.

Окрім переліченого, 2021 року розгорнуто небачені за розмахом ремонтно-будівельні роботи на півночі Миколаївської області. Начальник Служби розповів, що вперше за понад пів століття розпочалася тотальна транформація доріг, котрі роками не бачили капітальних ремонтів. Мова йде про траси М-13 Кропивницький Платонове, Р-55 Одеса-Вознесенськ-Новий Буг та  Р-75 КПП "Тимкове" – Балта – Первомайськ – Доманівка – Олександрівка. Перші ділянки уже запущені в роботу, інші на стадії підписання контрактів.

 

2021 став роком старту масштабного оновлення найдовшої траси Миколаївщини Н-24 Благовіщенське-Миколаїв. В роботі наразі маємо три об’єкти: Будівництво Троїцького мосту,  ремонт дороги сполученням Южноукраїнськ-Вознесенськ та капремонт мосту в селі Ракове. Всі вони перехідні на 2022 рік.

 

У 2021 році Служба автодоріг дала старт цілковитому оновленню 5 існуючих мостових переходів та зведенню 1 мосту з нуля. Капітально ремонтуємо мости у населених пунктах Ракове, Тузли, Кам’янка та Веселинове. Поблизу села Весняне комплексно відновлюємо дворівневу транспортну розв’язку разом зі шляхопроводом. А на околицях Нової Одеси зводимо новий Троїцький міст.

 

Працюємо у напрямку не лише відновлення, але й збереження автошляхів державного значення. На даний час у Миколаївській області встановлено та сертифіковано 4 WIM-системи  зважування в русі. Ще одна в процесі монтажу.

 

Автошляхи, оснащені сучасними комплексами автоматичного габаритно-вагового контролю Weigh-in-Motion слугуватимуть довше. WІM у режимі реального часу дозволить захистити оновлені траси від перевантаженого транспорту та вберегти їх від передчасних руйнувань.

 

Плани на 2022 рік ще грандіозніші. Окрім продовження вже розпочатих ремонтів, старту на оновлення чекають багатостраждальні дороги Р-81 Казанка – Снігурівка, Т-15-04 Первомайськ – Новоукраїнка та Т-15-06 Миколаїв-Доманівка-Берізки. Ремонт цих маршрутів вже багато років чекають місцеві жителі. Ми не маємо права оминути їх увагою.

 

Завершуючи сказане, головний дорожник Миколаївщини поділився планами на майбутнє: «Маю надію, що 2022 стане роком принципово нових за масштабами інфраструктурних проєктів, де окрім ремонту існуючих доріг прокладатимемо нові маршрути разом з будівництвом надскладних дворівневих транспортних розв’язок, TIR-майданчиків та надземних пішохідних переходів. Одним з пріоритетних завдань 2022 року буде початок реалізації довгоочікуваної реконструкції автодороги М-14 Одеса-Мелітополь-Новоазовськ та розширення її до 4-х смуг руху в Одеському та Херсонському напрямках».

 

Попереду багато роботи, але збавляти темпів ми не збираємося, а навпаки, набираємо обертів.